Oliwer Dziadak zawodnik SDK Pong Wieluń mistrzem województwa łódzkiego w grze deblowej!

Spory sukces w mistrzostwach województwa łódzkiego w tenisie stołowym osiągnął zawodnik klubu SDK Pong Wieluń – Oliwer Dziadak, który wraz z Maksymilianem Zawiślakiem z Kleszczowa sięgnęli po złoto w kategorii młodzików w grze deblowej. Po pasjonującym pojedynku finałowym pokonali oni faworyzowaną parę z Rawy Mazowieckiej – Marcela i Brajana Błaszczyków w stosunku 3:2. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Obie pary zaprezentowały się ze znakomitej strony, prezentując tenis stołowy bardzo wysokich lotów. Długie wymiany i mało błędów własnych z obu stron co chwilę wywoływały burze oklasków na trybunach. Warto tutaj podkreślić, że debel braci Błaszczyków to bardzo mocna para, która świetnie radzi sobie w zawodach wyższych kategorii wiekowych. Czy to w kategorii kadetów czy juniorów, a więc zawodników nawet o 5 lat starszych od nich, są zawsze jednymi z faworytów do zwycięstwa.
Zwycięstwo w deblu nie było jedynym sukcesem Oliwiera. W turnieju indywidualnym zdobył on 3-cie miejsce przegrywając niestety w grze półfinałowej ze swoim partnerem deblowym. Trzeba tutaj podkreślić że Maksymilian jest obecnie w rankingu ogólnopolskim16-tym zawodnikiem w kategorii młodzików, a więc porażka ta ujmy na honorze ujmy nie przynosi!
Oliwierowi gratulujemy świetnego występu i czekamy na kolejne sukcesy!

Przy okazji – wszystkich pragnących spróbować swych sił przy stole tenisowym, serdecznie zapraszamy na treningi odbywające się w sali Spółdzielczego Dom Kultury Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Kardynała Wyszyńskiego 41 w każdy Wtorek, Środę i Czwartek w godzinach 16 – 18.