Klub os. Kopernika

Co robić nad morzem, kiedy nie ma słońca, wieje i pada?

Dzisiaj, kiedy piszę ten tekst, jest piękna, słoneczna pogoda już któryś dzień z kolei. Zaraz po śniadaniu wszyscy szykują się na plażę i nikt nawet nie myśli o tym, żeby ruszać się gdziekolwiek. Jednak dobrze wiemy, że nasze polskie lato ma najróżniejszy charakter – nad morzem mogą nas zastać chmury, wiatr i ulewne deszcze, które pojawiają się na przemian ze słońcem. W takim przypadku ciężko o wyprawę na plażę, a kolejny spacer przez promenadę może nudzić. Co więc robić? Jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Oto kilka z nich.

  1. Centrum Nauki Experyment w Gdańsku

Interaktywna wystawa, na której dobrze będą się bawić nie tylko dzieci, ale i dorośli. To tutaj nauka przeplata się z zabawą w postaci eksperymentów. W jej skład wchodzi hydro – świat, gdzie uczestnicy bawią się wodą, tworząc samodzielnie np. wiry, następnie część poświęcona ludziom i ich budowie, natura z odczuwaniem trzęsienia ziemi i wchodzeniem w rolę zwierząt, czy świat fizyki, w którym jesteśmy zdolni unieść samochód jedną ręką. Świetna zabawa dla całej rodziny na pogodę i niepogodę.

  1. Fokarium – Hel

Podczas wizyty w fokarium odwiedzić można wystawę „Ssaki naszego morza”, obserwować sympatyczne szare foki, ich karmienie, zabawę, a także zobaczyć co pracownikom udało się wyłowić z „foczej strefy”. Może znajdziecie tam swoje  rzeczy, który zgubiliście zeszłego roku? 🙂

  1. Aquapark – Reda

To kompleks basenowy, w którym oprócz podstawowych atrakcji znajdują się także rekiny. Akwarium, w którym pływają, znajduje się bezpośrednio na terenie kąpielowym.   Co więcej, przezroczysta rura zjeżdżalni prowadzi przez ich zbiornik wodny. Podczas zabawy przepływamy więc pomiędzy małymi rekinami. Na terenie kąpielisk znajduje się także wielka zjeżdżalnia rodzinna, zamek piratów, i inne atrakcje.

  1. Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy

Zespół ogrodów pokazowych, które wyglądają niczym z bajki. To tutaj znajdziesz labirynty z krzewów, ławeczki pośród kwiatów – to wszystko odgania złe myśli, nawet jeśli spacerujesz pod parasolem.

  1. Muzeum figur woskowych w Międzyzdroje

To doskonałe miejsce na spotkanie gwiazd, postaci historycznych, czy bajowych, choć w nieco innej formie. Woskowe figury to jedne z najczęściej fotografowanych atrakcji nadmorskich. Dlaczego? Są niemal identyczne jak ich pierwowzory.