Klub os. Wyszyńskiego

Sukcesy szachistów

Karol Błaszczak i Oliwier Gajda z klubu szachowego Spółdzielczego Domu Kultury w Wieluniu zwycięzcami XX Jubileuszowego Mityngu Szachowego o Puchar Burmistrza Wielunia.
W dniach 23-24 marca 2024r. rozegrany został XX – Jubileuszowy Mityng Szachowy o Puchar Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy. W zawodach rozegranych w sali SP nr 5 w Wieluniu wystartowało 52 szachistów i szachistek reprezentujących kilkanaście klubów z Częstochowy, Wodzisławia Śląskiego, Łasku, Sędziejowic, Krzepic, Woli Rudlickiej, Bieniądzic, Gaszyna, Białej i Rudy oraz 3 kluby z Wielunia – SDK Wieluń, PMDKiS Wieluń oraz UKS Piątka Wieluń. Turniej rozegrano w 3 grupach: A – zawodnicy z rankingiem min. 1600 oraz seniorzy, B – zawodnicy z rankingiem 1250-1400 oraz C – zawodnicy z rankingiem maksimum 1200. Turniej otwierał dyrektor SP 5 Zbigniew Gajda, puchary, dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom wręczał burmistrz Paweł Okrasa i wicedyrektor szkoły Jerzy Wieczorek.
W turnieju grupy A, najsilniej obsadzonej, niekwestionowanym mistrzem od kilku lat okazał się ponownie Karol Błaszczak reprezentujący barwy SDK Wieluń z wynikiem 8,5 pkt. (ranking 1800). Tym samym Karol zdetronizował innego zwycięzcę z lat poprzednich Maksymiliana Pietrasa z Częstochowy, który zajął drugie miejsce. W kategorii kobiet zwyciężyła Michalina Matyjasek ze Skomlina. W grupie B najlepszy okazał się kolega z klubu szachowego SDK Wieluń Oliwier Gajda, który jako faworyt nie zawiódł. Na duże wyróżnienie zasługuje też ambitna gra młodszej zawodniczki SDK Wieluń Jagody Gajda, która w swojej grupie zajęła 3 miejsce. Niewiele i tylko pół punktu zabrakło czwartemu w grupie A Adamowi Rzeszowskiemu, który z rankingiem 1800 uplasował się tuż za podium. Wszyscy wymienieni zawodnicy jak zapewnił trener SDK Wieluń Krzysztof Jarząbek zagrali na swoim poziomie, a Karol Błaszczak po sukcesach w turniejach – w lutym w Brzozie i marcowym w Rudnikach gdzie zajął drugie miejsce, cały czas poprawia swój ranking szachowy i udowadnia kolejny już raz swój prymat w naszym regionie.